Mini palacinky bez múky a cukru

Dezerty, Raňajky, Recepty

Jedlo, ktoré poteší oči ale hlavne bruško. Vyskúšajte mini palacinky bez múky a cukru a ozdobte si ich podľa svojho gusta.

Milujem palacinky! Nedávno som videla na instagramoch palacinkové cereálie – vlastne sú to iba mini palacinky v miske so samými dobrotkami, občas zaliate ešte mliekom. No ako hneď ma napadli maslá od Powerlogy a že s nimi to musí byť top.

palacinky bez múky a cukru

Samozrejme, recept na palacinky spĺňa moje kritéria – jednoduchý s minimom použitého riadu 😀 Rýchlovka. Najlepšie na tom je podľa mňa potom ozdobovať mini palacinky bez múky a cukru mňamkami, čo máte doma – ja som použila lyo ovocie, kešu-kokos maslo, čokoládu a nugát od Powerlogy. Len to píšem a zbiehajú sa mi sliny a mám silné pokušenie urobiť si ich zas.

Inak sa palacinky bez múky a cukru robili super, nelepia sa a sú ohybné. Keď aj nechcete mini palacinky a spravíte si normálne, tak sa dajú aj zrolovať. Čo je pri bezmúčnych palacinkách veľakrát náročné.

palacinky bez múky a cukru

Tak, kto už má recept uložený na víkend?


Na 2 porcie budeme potrebovať:

  • 100 g cottage cheese (tučný, nie light)
  • 2 vajcia
  • 1 PL vanilkového proteínu od Powerlogy alebo 1 PL kokosovej múky (možno vynechať)
  • maslo na panvicu
  • vanilka, škorica podľa chuti

TIP: Na vrch odporúčam orechové maslo, roztopenú čokoládu, čerstvé ovocie, džem bez cukru, malinovú penu

Postup:

  1. Cottage syr, vajcia, kokosovú múku a vanilku zmiešame.
  2. Z cesta na rozpálenej panvici na troche masla robíte mini palacinky, z každej strany asi minútu a pol. Použila som malú lyžičku a dávkovanie cesta, aby sa mi nerozliali. Následne prenesieme mini palacinky bez cukru do misky, ozdobíme orechovým maslom, ovocím, čokoládou a podávame.

.

Najnovšie články

Social

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.

Martina Papajová

Ahojte! Vitajte na Nie som z cukru. Nájdete tu recepty bez bieleho cukru a múky. Tento blog však nie je len o jedle. Rada zdieľam inšpiráciu, píšem o cestovaní, živote v zahraničí a o živote ako takom. Dúfam, že sa vám tu bude páčiť.

Kategórie

Nastavenia súkromia
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“.