Malinový chia džem bez cukru len z dvoch ingrediencií

Dezerty, Recepty

Malinový džem, na ktorý potrebujete len dve ingrediencie a 15 minút času.

Džem, ten má toľko možností využitia. Chceme, aby bol koláč viac šťavnatý? Džem! Chceme sviežu raňajkovú kašu? Džem! Chceme si ochutiť biely jogurt? Džem! Chceme naplniť palacinky? Džem! Chceme chlebík na sladko? Džem!

Bohužiaľ, kupované džemy sú plné cukru a veľakrát okolo ovocia ani neprešli. Babička pri výrobe džemu tiež väčšinou cukrom nešetrí a tak nám nezostáva nič iné, len si ho vyrobiť sami.

Nepanikárte, nemusíte vystávať 3 hodiny v kuchyni nad sporákom a zavárať. Tento džemík máte hotový o 15 minút a potrebujete len dve suroviny – maliny a chia semienka. Maliny sú sladké, čiže nepotrebujete žiadne sladilo. Tak aspoň džemu ostane osviežujúca kyselkavá chuť.

Navyše ho môžete v chladičke skladovať aj 2 týždne. Teda, ak vám tak dlho vydrží 🙂


Na približne 250ml džemu budeme potrebovať:

  • 250g mrazených malín
  • 3 PL chia semienok
  • keto sladidlo podľa chuti – nemusí byť!

Postup:

  1. Mrazené maliny vložíme do hrnca a za občasného miešania necháme roztopiť a chvíľku povaríme – pokiaľ z malín nie je tekutá omáčka.
  2. Odstavíme z hrnca a prisypeme chia semienka. Dôkladne premiešame.
  3. Prelejeme do uzatvárateľnej nádoby, necháme vychladnúť.
  4. Skladujeme v chladničke, ideálne nie viac ako dva týždne.
Malinový džem bez cukru
Tip na servírovanie
Nastavenia súkromia
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“.