Kura v nivovej omáčke

Hlavné jedlá, Recepty

Jeden z tých receptov, ktoré si viete uvariť aj na nedeľný obed aj po dlhom dni v práci. Kura v nivovej omáčke je chutné, rýchle a sýte.

Minulý týždeň sme mali konečne voľný víkend a čas pre seba. A čas na varenie. Cez týždeň totiž prídeme domov večer a väčšinou doma nemáme nič nakúpené, tak jeme to, čo nájdeme v chladničke 😀

kura v nivovej omáčke

Cez víkend sme však ostali doma a okrem dvoj-hodinového nákupu v potravinách (naša najobľúbenejšia činnosť), sme stihli rannú kávičku vo Freshmarkete. A potom pomaly, v kľude v kuchyni variť pri hudbe a pohári vínka. Naozaj si takéto maličkosti vážim a cením.

Uvarili sme si jedno z našich obľúbených jedál – kura v nivovej omáčke. Mňam, aj teraz by som si dala. A k tomu len pečená zeleninka a obed bol hotový. Ak by sme si pri varení netancovali, nespievali a netúlili sa k nášmu psovi, trvalo by to celé asi 20 minút. 🙂

kura v nivovej omáčke

Vyskúšate tento recept aj vy? 🙂 Určite neoľutujete.


Na 3 porcie budeme potrebovať:

500g kuracích pŕs
100g syru niva
150ml šľahačkovej smotany
soľ, korenie

TIP: Podávame napríklad s karfiolovou „ryžou“, alebo pečenou zeleninou.

Postup:
1. Kuracie prsia nakrájame na malé kúsky. Na rozohriatej panvici roztopíme kúsok masla, pridáme kuracie mäso, soľ, korenie a orestujeme do biela.
2. Keď je mäso orestované, pridáme po častiach nivu. Za stáleho miešania počkáme, kým sa syr roztopí a primiešame šľahačkovú smotanu.
3. Miešame, kým sa syr úplne neroztopí v šľahačke a nevznikne krémová omáčka. Varíme na miernom ohni, kým sa omáčka nezredukuje na požadovanú hustotu. Podávame teplé.

Nastavenia súkromia
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“.