Nízkosacharidová smoothie miska z avokáda

Raňajky, Recepty

Avokádo nemusíte jesť len naslano – skúste si ho pripraviť ako smoothie.

Možno ste sa už dočítali, že ovocné šťavy a exotické smoothies sú na nízkosacharidovom stravovaní viac-menej tabu. Príroda nadelila ovociu viac sacharidov, čo ho posúva na okraj zoznamu želaných potravín pri nízkosacharidovej diéte.


Ale v lete máme chuť na niečo jednoduché, osviežujúce a studené. Taká vychladená miska rozmixovaného ovocia je to, po čom naše (prehriate) srdce túži. Malín, čučoriedok aj jahôd ste sa už prejedli? Treba mať otvorenú myseľ a použiť ovocie, o ktorom sme možno ani netušili, že patrí do kategórie ovocie. Magické avokádo!


Okrem toho že je plné zdravých tukov, obsahuje vlákninu a viac ako 20 vitamínov a minerálov. V kombinácii s lahodným kokosovým mliekom (bez pridanej chémie a cukru) tvorí neporaziteľné smoothie duo, ktoré predčí akékoľvek iné svojou chuťou a krémovosťou.


Najväčšou zábavou je ozdobiť si smoothie misku – môžete použiť čokoľvek cez orechy, semienka, orieškové maslo, domácu granolu až po domáci malinový džem, kakaovú polevu a iné.


Na 1 smoothie misku budeme potrebovať:

  • 1 celé zrelé avokádo
  • ½ hrnčeku kokosového mlieka (krémového)
  • ¼ hrnčeku šľahačkovej smotany
  • 1 ČL arašidového masla – nemusí byť!
  • štipka škorice
  • keto sladidlo podľa chuti – nemusí byť!

Postup:

  1. Do misky dáme všetky ingrediencie a ponorným mixérom vymixujeme dohladka. Alternatívne všetko spolu zmixujeme v klasickom mixéri. Kokosové mlieko radšej pridávame postupne, podľa toho, aké husté chceme smoothie.
  2. Podávame s čímkoľvek, čo máme radi (bez cukru samozrejme:) ). My sme zvolili obľúbenú LC granolu, sušený kokos, chia semienka, dve maliny a lyžičku arašidového masla.
avokádová smoothie miska
Nekonečno veľa možností topingov

Nastavenia súkromia
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“.