Vegan pumpkin spice chia puding

Dezerty, Raňajky, Recepty

Milujem jedlá, ktoré sú niečo medzi raňajkami a dezertom. Taký je aj chia puding bez cukru z kokosového mlieka s tekvicovým pyré. A navyše chutí ako jeseň.

Pripravte si raňajky večer. Nie je nič lepšie ako si ráno sadnúť už k hotovému. Ušetríte čas, námahu a ešte si aj pochutíte. Neodporúčam jedine vtedy, ak neodoláte vôni kokosového mlieka a chia puding zjete ešte predtým, ako je hotový. ?

Aj keď sa to nezdá, chia puding je výživné jedlo, plné dobrých tukov, z naozajstných surovín. Hodí sa nielen na raňajky, ale aj ako dezert, či potréningové jedlo. Pre mňa je to ideálne jedlo, ktoré si viem zobrať do práce.

Tento chia puding chutí ako jeseň, vďaka pumpkin spice koreniu – čo je vlastne zmes zmes škorice, klinčekov, muškátového orieška a zázvoru. Dá sa teda jednoducho doma vyrobiť zmiešaním týchto korenín. Ja si myslím, že to je niečo podobné nášmu perníkovému koreniu alebo koreniu na zázvorníky ?

V recepte som použila aj tekvicové pyré – v snáď každom americkom jesennom recepte sa používa „pumpkin puree“, čo je v podstate pyré z pečenej tekvice. Ako takto – nie je na tom nič ťažké upiecť tekvicu, ale trvá to fakt dlho a pyré musíte hneď spotrebovať (ako ho neviete zavariť). Samozrejme v Amerike sa dá kúpiť už hotové, v plechovke. Tu som zatiaľ nič také nenašla, možno len na eshopoch, tak mi napadlo využiť sekciu detských výźiv v Dmke, kde som také našla! Nie je síce úplne husté, ale ak k tomu prispôsobíte recept, bude to fantastické.

No a samozrejme nemôže chýbať kešu-kokos maslu od Powerlogy, ktoré zabezpečí, že tento chia puding sa zje rýchlosťou svetla 🙂 Ozdobila som ho goji, tekvicovými semiačkami a kúskami mandlí.

Ak jesenné chute nie sú nič pre vás, mám tu aj recept na dokonalý čokoládový chia puding. Tak určite vyskúšajte.


Na 4 porcie budeme potrebovať:

  • 150g tekvicového pyré
  • 200g kokosového mlieka z plechovky izbovej teploty
  • 40 ml mandľového mlieka (alebo vody, či mlieka)
  • 2 PL kešu-kokos masla (môžeme vynechať)
  • 3 PL chia semienok
  • 2 ČL pumpkin spice (môžeme použiť perníkové korenie)
  • 1 ČL škorice

Postup:

  1. Kokosové mlieko, tekvicové pyré, mandľové mlieko, maslo a koreniny rozmiešame do hladka. Pridáme chia semienka a premiešame.
  2. Necháme stuhnúť v chladničke, aspoň 30 minút.
  3. Pred podávaním premiešame.
Nastavenia súkromia
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“.