Brownies bez múky a cukru z troch surovín

2
298
brownies bez múky a cukru

Ultimátne čokoládové brownies bez múky a cukru len z troch surovín… Nie to nie je sen, to je realita a môže byť aj na vašom tanieri.

Aj vy tak netrpezlivo už čakáte na teplé počasie? Pozriem z okna – slnko, pripravím si grepovú limču. Pozriem z okna o dve minúty a ..mám chuť si urobiť teplé kakao a zabaliť sa do deky??? Halo?? A to som si myslela, že po dánskom šedom počasí ma nič už neprekvapí. No apsoň ma to prinútilo vymyslieť dobrý koláč na lepšiu náladu.

brownies bez múky a cukru

A to… čokoládové brownies, ktoré si môžete spraviť aj bez toho, aby ste museli ísť do obchodu. Tieto čokoládové brownies bez múky a cukru sú totiž len z troch surovín. Slovom.. z troch!

Fakt dokopy to trvá 20 minút pripraviť, ostane špinavá jedna miska a koláčik uspokojí vaše čokoládové túžby, to zaručujem. Tak keď začne zas snežiť (??halo?? Jar??) tak si ich pripravte ako ultimátne comfort food. Alebo vlastne pripravte si ich za každého počasia! 🙂

A mám tu aj extra tip: dajte si brownies s malinovou penou. Mňam!


Na 9 malých kúskov (15 x15 cm forma) budeme potrebovať:

100 g tmavej čokolády (75%)
2 vajcia
40 g masla
vanilka, škorica, sladidlo – voliteľné

Postup:

  1. Čokoládu roztopíme v mikrovlnke, alebo vo vodnom kúpeli. Necháme vychladnúť.
  2. Maslo izbovej teploty vyšľaháme do hladka. Po jednom pridáme vajcia a vyšľaháme do penista. Nevadí, ak v ceste budú z masla hrudky, tie sa stratia po pridaní čokolády.
  3. Za stáleho miešania lejeme čokoládu až pokým nevznikne hutné, krémové cesto.
  4. Dáme do formy vystlanej papierom na pečenie a pečieme vo vopred vyhriatej rúre na 180°C 15 minút.
  5. Pred krájaním necháme úplne vychladnúť.
brownies bez múky a cukru

2 KOMENTÁRE

  1. Dobrý deň Maťka!
    Konečne niekto prišiel, aby nám poradil ako zdravo a bez cukru žiť a fungovať a nie hladovať. Vaše recepty sú úžasné z bežne dostupných potravín, hneď idem vyskúšať. Držím palce do ďalších dobrých nápadov a prajem veľa síl vo Vašej ďalšej činnosti. Úžasné, inšpiratívne a hlavne zdravé sú Vaše nápady. Ďakujeme! 💐

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu