Kokosové sušienky bez cukru len z dvoch ingrediencií

Dezerty, Recepty

Extrémne rýchle, jednoduché a chrumkavé. Vyskúšajte kokosové sušienky bez cukru!

Neviem, kd emi hlava stojí a tak sa k straším receptom dostávam až teraz. To ale nič nemení na ich kvalite 🙂 A s prichádzajúcim jarným počasím sa predsa každý rýchly a jednoduchý recept hodí!

kokosové sušienky

Čo tak kokosové sušienky bez cukru, ktoré su fakt len z dvoch ingrediencií? No dobre, tak ešte trošku vanilky, ale to je fakt všetko!

Nebudem vám ani hovoriť, aká vôňa sa rozvinula po celom byte, keď som sušienky piekla. Doteraz si to pamätám a to je čo povedať, keďže som ich piekla asi tak minulý mesiac 😀

kokosové sušienky

Sú krásne chrumkavé, nelámu sa a mohla by som ich zjesť na kilá. Keby som po tretej sušienke ešte vládala 🙂 Ja som ich posunula o level vyššie tým, že som ich namočila ešte do čokolády. Silno odporúčam!

kokosové sušienky

Na 10 sušienok budeme potrebovať:

2 bielka
5 PL kokosu
vanilka (struk 1/2)

TIP: Sušienky polejeme roztopenou čokoládou – 1 štvorček s kúskom masla.

Postup:

  1. Z bielok vyšľaháme tuhý sneh. Lyžicou primiešame vanilku a kokos.
  2. Miešame pokým nevznikne kompaktné cesto, ktoré potom lyžicou formujeme do sušienok na plech pokrytý pečiacim papierom.
  3. Pečieme cca 20 minút na 150°C dozlatova.
kokosové sušienky
Nastavenia súkromia
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“.